28 Ocak 2014 Salı

başlangıç


Yeni yetmelerin pek sık kullandığı, moda tabirle ''yuh'' diyorum kendime, ki koskoca 2013 gitmiş 2014'te kalem oynatmamışım daha....Makineler, overloğuydu, Pfaff'ydı, tıkır tıkır dikmeye devam ediyor aralıklarla da olsa...Ne var ki, üç vakte kadar girmeye hazırlandığım depresyonumu, fazla hasar almadan bünyeden nasıl uzaklaştırabileceğimin planlarını yapmakla meşgulken, İstanbul ilinde mukim ablalarımın nazik uyarıları ile durumun vahametini anlayarak yazmaya koyuldum gecenin kör vakti, bir gece önceki uykusuzluğumdan kaynaklanan yarı yarıya kapalı gözlerle yazdığım cümleler de işte böyle oluyor.


Manto ya da panço. Creazion dergisindeki kapak modeli. Kalıp üzerinde esaslı bir değişiklik yapmaya ne tecrübem ne de cesaretim elvermeyeceği için, modelde yaka yüksekliğini ve manto boyunu bir santim kısaltmak dışında bir değişiklik yapmadım. Bir de yüksek oranda yün içeren kumaşın küçükhanımın boynunu kaşındırmaması için alt yakayı astardan kestim. Düğme ve ilik işi var daha...


Bu da masa örtüsü olarak dikildi. Üstüne bir de koyu kırmızı kapak düşünürken, kumaş topunun sonunu almamdan dolayı yetişmeyen kumaş nedeniyle küçük boy bir örtü ve geniş kırmızı şeritle sorunu çözmüş oldum. 


Son aylarda çeşitlenerek şenlenen duck ve pamuklu kumaş piyasasına da el attım. Son bir kaç ayda her gün bir iki derken dağlar gibi biriken kumaşlardan, ortalıkta görünenleri de yayınlayayım bari, ki bunlara dolapların kuytuluklarına gizlenmiş olanlar, dikilip yerlerine ulaşanlar ya da poşetleri ile bir yerlere kaldırılmış olanlar dahil değil. 


Soldakiler nevresimlik, eni çok geniş (240 cm sanıyorum) fiyatı makul. Sağdaki Robert Kaufman tasarımı ithal flannel (bebe pazen)


Yukardakiler duck ve digital baskı.Keşke bugün aldıklarımı da fotoğraflasaydım. Ha bir de kürkler var, dikince paylaşacağım.


Ofis arkadaşlarımdan birinin sevgisi, ilgisi ve bol ışıklı ortamda coşan orkideler


ve fazla ışık almayan salonumda açan menekşelerin bir tanesi ile iyi haftalar herkese...


10 yorum:

 1. Mantoya bayıldım :)
  Ellerine sağlık. Kumaş zaten çok güzel duruyor. Güle güle giyilsin.
  Kumaşlar çook güzel.
  Neler çıkacak çok merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
 2. kumşalr cok güzel .ama o orkide cok güzel benimkide açtı.

  YanıtlaSil
 3. tamda istediğim modeli dikmişsiniz harika olmuş bende dikeceğim iyi günlerde kullanın nurten

  YanıtlaSil
 4. Bende istiyorum bu tarz bir panço, çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Panço'ya bayıldım ellerine sağlık içim gitti resmen..Bu arada sakın yaklaştırma o depresyonu yamacına ,kov gitsin:) Sevgiler ablacım.

  YanıtlaSil
 6. girmeyin depresyonlara falan post gırmeyınce uzun süredır özlenmiştiniz .uzunca bır zaman once dikiş makinaları ıle ılgılı karşılıklı bır maıl durumumuz olmuştu hatırlarsanız dikiş makinamı aldım :) şimdilik birkac kırlent ıkı çanta bır poşetlik diktim..Blogunuzu ılgıyle ınceleyıp bılgılerınzden faydalanıyorum . Kalın sağlıcakla

  YanıtlaSil
 7. Depresyon falan uzak dursun lütfen, siz bu güzellikleri oluştururken o gelmez zaten. Kumaşlara da bayıldım eminim onlarda tiril tiril hazırlanıp görselimize ve beğenimize çıkacaktır. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 8. Merhaba,
  Blogunuzu çok beğendim ve sizi takibe aldım.
  Sevgiler,
  Bende bloguma beklerim http://hayatimakyajla.blogspot.com/
  İlk hediye çekilişime beklerim.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, bebe pazen kumaşı nereden aldınız ve duck kumaşların arasındaki filli kumaşta pazen mi yoksa diğerleri gibi o da duck kumaş mı?

  YanıtlaSil
 10. Ne güzel bir yayın olmuş, panço harika kumaşı ve model olarak çok şeker, çok beğendim:). Masa örtüleri de öyle hiç de ağırdan almışa benzemiyorsunuz. Elinize sağlık seçilen renkler de çalışmalar da çok çok temiz ve güzel olmuş çok beğendim. sevgiler.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...