22 Ekim 2012 Pazartesi

eskilerden kalanlarİki haftadır hiç bir şey dikememenin, dolayısıyla bloga yazı yazamamanın, bir de üstelik dikisdersinin başlattığı birlikte dikiş etkinliğinin gereğini yerine getirememenin yarattığı, mutsuzluk, suçluluk karışımı duygular içerisindeyim. Bir kıpırdanmaz isem hissediyorum kısır döngü oluşacak, zamansızlıktan dikiş dikemeyip mutsuz olacağım mutsuz oldukça dikiş dikmek, dikmedikçe bloga yazı yazmak zorlaşacak.

(Makyaj çantası cafenoHut'ta görülüp özenilerek dikilmiştir.)
En iyisi eskileri karıştırayım derken, birden etkinlik için almış olduğum kumaştan, kızıma bir etek dikmek geldi aklıma. Hadi derken etek olabilecek bir kaç kumaş daha geçti elime. Hayırlısıyla bir kaç etek sahibi olacak, aldığım azıcık zıpır, az kokoş kıyafetleri işyerinde giymeyi reddeden, "işyerimin kurumsal kimliğine yakışır giyinmek zorundayım" diyerek, benden bile sade giyinen kızım.


"Benden bile" derken yaşımı değil tarzımı, sade ve düz, klasik hatta kimilerine göre tarzı yok denebilecek tarzımı kastediyorum. Evet sade, klasik giyinmeyi, üzerimde dikkat çekici parıltıların olmamasını seviyorum, çünkü böyle rahat hissediyorum. Biraz kişilik, biraz da mesleğimin etkisi galiba, bir de yaşım ve her yıl çaktırmadan üzerime yapışan artı kilolar, gittikçe daha da sadeleştiriyor beni. Moda diye şehrin ortasında şalvar pantalonla, neon ışıltılarla gezmeyi hiç sevmedim. Her insanın bir parıltısı vardır zaten. Ama giyene, yakıştırana da helal olsun deyip, kimseyi eleştirmiyor ya da ayıplamıyorum. Tabii tipine, vücut ölçülerine, yaşına, yaşamına, sosyal konumuna, hatta inancına biraz da uygun olursa. Yoksa çok pis gülerim valla (içimden).


Fotoğraflar alakasız değil mi? Ne yapayım, günü kurtarmak için eskileri karıştırdım, paylaşmadığım bir şeyler var mı diye. Yokmuş. Ben de bunları yayınlamak istedim satır aralarında.

Herkese çocukluğumuzun bayramları tadında bayramlar diliyorum.

16 yorum:

 1. sizede iyi bayramlar :)

  YanıtlaSil
 2. Giyim konusunda soylediklerinize katiliyorum. size de iyi bayrmlar...

  YanıtlaSil
 3. Bende malesef boşladım bloğu... Oğlanın okulu başladı biz perte çıktık :) Sanada iyi bayramlar....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boşlama bence, arada bir de olsa yazmak iyi geliyor.

   Sil
 4. Fotograflariniz ve diliniz her ikisi de cok guzel. Akici ve samimi yazinizi okumak cok keyif vericiydi, iyi bayramlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, ben de sizin için aynı şeyi düşünüyorum.:)

   Sil
 5. Canım,
  Bayramın sevdiklerinle neşeyle ve huzurla geçmesi dileğiyle,
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 6. Fotoğraflar alakasız desenizde yien de çok keyifliler özellikle son karedeki gelincik desenli sanırım küçük bir yastık ona takıldım ben, çok güzel birşey, acaba punch işimi?
  Bu arada iyi bayramlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, yastık punch değil,latch-hook deniyor ve benzeri aşağıda linkte var. Yıllar önce yapmıştık, eve gelen konukların bile birer ikişer ilmek katkıları olmuştu yapımına. Sevgiler:)
   http://www.goblen.com/tr/vervaco-islemeye-hazir-latch-hook-yastik-3549--u

   Sil
 7. o makyaj çantasından bende dikeceğim ama senin kumaşın çok tatlıymışşşş

  YanıtlaSil
 8. O makyaj çantası CafeNohut dan (ç)alıntı, postumu yazarken ondan bahsedecektim hiç ilgisiz yerlere gitti konu. Ben de bari fotonun altına yazayım dedim Picasa'da, onu da beceremedim. (nohut'cuğum kızmamıştır bana herhalde) Hani küçük notlar yazılıyor ya fotoğrafların altına. Kumaşımı ben de çok seviyorum. Bitirmekten korkuyorum.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...