27 Eylül 2014 Cumartesi

dikiş okulu


Dikiş dünyasından ne kadar koptuysam artık, Burda'nın peşpeşe çıkardığı Dikiş Okulu dergilerini de farketmemişim. İlk sayısını almış, cümle aleme bildirmiştim. Burda'nın kısa sürede bu tarz bir dergi daha çıkaracağına ihtimal vermediğimden olsa gerek, orda burda gördüğüm dikiş okulu dergilerine de ilk sayı gözüyle baktığımdan incelemedim demek ki. Oysa ilk sayı çok farklı kapak tasarımı ile. 


Kumaşçı gezmek kadar krtasiye-kitabevi-tuhafiye üçlüsü de tutkularımdan. Hafta sonları evden dşarı çıkmayı pek sevmesem de mesai günlerinde yemek saatlerimi bu dörtlüden birine ya da ikisine ayırarak hiç bir şey satın almasam da zevkle inceleme yapabiliyorum. Homer Kitabevini keşfetmem de yine böyle bir öğle gezmesinde olmuştu.

Görsel yelp.com dan alınmıştır.
Şirin bir yer. Çoklukla İngilizce kitapların, değişik aksesuarlarn ve kırtasiye ürünlerinin bulunduğu bu kitabevi, Tunalı'ya biraz uzak ve sakin bir sokakta olduğundan ürünleri de rahat rahat inceleyebiliyorsunuz. Görevlilerin çok nazik ve istenildiğinde yardımcı olmaları da cazibesini arttırıyor. (Bir mağazada görevlilerin istenildiğinde yardımcı olmaları, istenmediklerinde ise gerektiği kadar uzakta kalabilmeleri, tercihlerimde başrolü oynar her zaman, o kadar ki benimle birlikte ürünleri inceleyen bir görevli dibimde bittiğinde arkama bile bakmadan oradan uzaklaşırım.)

Şu anda ne yaptığıma gelince... Yeğenimin yeni doğacak bebeği için kapı süsü hazırlıklarımız var. Pinterestte bolca bulabileceğiniz örneklerle kapı süsü v.s yapacağız. Hafta içerisinde biterse yayınlarım.

Mutlu günler herkese....

7 yorum:

 1. Merhaba,ben de bir kumaş tutkunuyum,Ankara'ya yolum düşünce Bursa kumaş pazarına ve Erdoğan tuhafiyeye mutlaka uğrarım,oralar benim en sevdiğim yerler.Her yer dikiş malzemesi yönünden domanımlı değil ne yazık ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef. Nispeten Ankara da biraz daha çeşitlndi ama İstanbul gibi değil tabii.

   Sil
 2. harika olmuş :)
  banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  ssevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Blogunuza fırsat buldukça uğruyorum. Çok güzel. Sevglier...

   Sil
 3. Evet bende öncekilerini almıştım 2 resimdeki yenisi çıktımı anlamadım geçen ay baktımda ama göremedim. Piyasaya çıktıda ben mi almadım çok üzüzlürüm

  YanıtlaSil
 4. Evet bende öncekilerini almıştım 2 resimdeki yenisi çıktımı anlamadım geçen ay baktımda ama göremedim. Piyasaya çıktıda ben mi almadım çok üzüzlürüm

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Suhuba, İlk sayıda modellerin fotoları vardı. Bu resimler ikinci ve üçüncü sayı. Ne yazık ki ben 2. sayıyı kaçırdım. Bulabilsem hemen alırım. Üçüncü hala var bazı büfelerde görüyorum.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...