31 Temmuz 2014 Perşembe

masa örtüsü ve çanta


Kardeşim için diktiğim masa örtüsünün artan parçalarından yapılmış torba-çanta ve yavrusu.  


Boyutu konusunda fikir veremedim, aslında el kadar bir şey. Fotoğraflarını çekerken 19x17 cm ve 50x43 cm çantaları, boyutları anlaşılacak şekilde konumlandırmayı akıl edemedim. Öndeki cebe iphone nun üçte ikisi ancak sığıyor diyecektim ki, delikanlı oğlumun ilkokula başladığı sene "Anne, hindinin boyutu ne kadar?" sorusuna verdiğim "Tavuktan biraz büyük", "(elimle tarif ederek)Şu kadar falan" şeklindeki muhtelif cevaplara sinirlenip "Yani kaç megabite diyorum sana!" diye bağırdığını hatırladım. Aynı yıl, hayat bilgisi yazılı sınavında, "Kediler neyle beslenir?" sorusuna da "Kedi maması ile" cevabını vermişti, şaşmamak lazım. 


Dikiş dikerken ütü elimden düşmez, dikişi kolaylaştırır çünkü. Ancak dikiş bitince ütüyü ihmal ediyorum. Özellikle böyle kullanmadan önce zaten yıkanıp ütülenecek ürünlerde. 


Minik bir hatırlatma: Siz siz olun kumaş alırken kesime dikkat edin. Kumaşçının 2 cm eğri kesmesi size 6 cm e patlayabilir. Örnek bu dantel baskılı kumaş.


Bir not daha: Aylardır posta kutusuna ve dahi blog hesabıma bakamıyorum ya da çok nadir açabiliyorum. Sıcak, enerjisizlik, isteksizlik, tabii bu arada Ramazan. Hele yorumları açtığımda, cevaplamak için ya çok geç oluyor ya da o an zamanım olmuyor v.s. Yorum yazan fakat cevap alamayan herkesten özür diliyor ve teşekkür ediyorum.

Son olarak bahardan kalma minik kırçiçeklerini paylaşayım: 


  Esen kalın...

1 yorum:

  1. çantayı çok ama çok beğendim tam yazlık bir parça olmuş ellerinize sağlık :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...